Как заполнять «жалобное» заявление: разъяснение налоговиков

Питання:

Які показники (вірні чи помилкові) вказуються покупцем у графах 4, 5, 6 та 7 таблиці 2 додатка 8 (Д8) до податкової декларації з ПДВ у разі порушення продавцем порядку заповнення податкової накладної та/або порядку її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних?

Відповідь:

Згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), у разі порушення продавцем/покупцем товарів/послуг порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Форму та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 N 966, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за N 1267/26044, із змінами та доповненнями (далі - Порядок N 966).

Відповідно до п. 17 розд. III Порядку N 966 у разі відмови постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних) до декларації додаються заява про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних) за формою згідно з (Д8) (додаток 8) та скановані копії документів, передбачених п. 201.10 ст. 201 розд. V ПКУ.

При заповненні заяви про відмову постачальника надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в ЄРПН) (Д8) за формою згідно з додатком 8 до податкової декларації з ПДВ у разі порушення продавцем/покупцем товарів/послуг порядку заповнення та/або порядку реєстрації в ЄРПН у графах 4 "дата податкової накладної", 5 "номер податкової накладної" зазначаються реквізити отриманої податкової накладної, а у графах 6 "Обсяг поставки (без податку на додану вартість)", 7 "Сума податку на додану вартість" таблиці 2 такої заяви вказуються вірні показники. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

 

Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України

Відповіді на питання щодо оподаткування, 
митної справи та єдиного соціального внеску на 
загальнообов'язкове державне соціальне страхування 
можна отримати за телефоном 0-800-501-007 
(безкоштовно зі стаціонарних телефонів)

 

 

 


Категория: Бухгалтерский учет | Добавил: Славомира (07.08.2015)
Просмотров: 1725 | Теги: на постачальників, дод 8, как заполнить, пдв, Д8, жалоба | Рейтинг: 0.0/0